SİYASİLERE AÇIK ÇAĞRI!

Sayın Bay Kılıçdaroğlu,

Sayın Bay Bahçeli,

 

Nasılsınız? İyi misiniz? Sağlığınız yerinde mi? Yaşıyor musunuz?

 

Ankara’da, yaşadığınız yerin kuş uçuşu birkaç kilometre uzağında neler olduğundan haberdar mısınız? Diyebilirsiniz ki; penguenci medyamız vermiyor! Doğrudur! Ama, olanakları sınırlı, donanımları kısıtlı da olsa Ulusal Kanal ve Halk TV arif olanaın anlayabileceği şekilde yansıtmakta olan biteni.

 

İstanbul’un Taksim’inde tek niyetleri ellerinde bir karanfille şehitlerini anmak olan insanlara hiç gerekmediği halde saldıran polisten; Ankara Dikmen’de yine barışçıl amaçlarla bir araya gelmiş kalabalıklara yönelik polis kaynaklı vahşetten haberdar olmalısınız. Ankara’da olayların yaşandığı yerde bir de Ankara milletvekili (mangal yürekli bir Cumhuriyet kadını Aylin Nazlıaka) vardı! İlgi duymanız durumunda o size ayrıntısıyla anlatacaktır!

 

Ankara Dikmen’deki bir sahne gözümün önünden gitmiyor! Önünde tek kişi bulunmayan TOMA alışkanlığın etkisiyle mi bilinmez; basınçlı suyu konutlara doğru gelişi güzel sıkmaktaydı. Hiç gereği, ve de hedefi yokken!

 

Bir ayı doldurmaya gün sayan halk hareketi sizi hiç ilgilendirmiyor mu? Sizler için muhalefet  salıdan salıya grup toplantılarında sergilenen laf yarışından mı ibarettir? Polisin elbette iktidarın buyruğuyla yaşama geçirdiği bu anlamsız vahşet karşısında zarar gören ve demokratik haklarını kullanmaktan alıkonulan insanların durumu sizler için bir şeyler ifade etmiyor mu?

 

Türkiye’de üzerlerine ölü toprağı serpildiğini sandığımız halk sergilediği barışçıl, kararlı ve soylu başkaldırıyla üzerine düşeni hem de kahramanca bir şekilde fazlasıyla yapmış değil midir?

 

O halde sizler bu durumdan kendinize bir görev çıkartma gereği duymaz mısınız? Önderliğinizdeki partiler bugün için muhalefetle görevlidir. “Meclis aritmetiği izin vermiyor! Elimden ne gelir?”  deme hakkınız olabilir mi? Siyaset biraz da aritmetiğin ötesine geçip de beceri sergilemek değil midir? Ne yazık ki sizlerin duruşundan Türkiye’de iktidar sorununun yanı sıra bir de muhalefet sorunu olduğu sonucunu çıkartmak kaçınılmaz oluyor!

 

Muazzez İlmiye Çığ’ı tanıyor olmalısınız! Bugünlerde yüz yaşına girdi! Anneniz belki de nineniz yaşındadır. Aynı zamanda ülkemiz yakın tarihinin canlı tanığıdır! Pırıl pırıl beyniyle bir şey söyledi dalya derken! Partilerinizin de adını anarak : BİRLEŞİN!…

 

Bu yaşamakta olan ve dimdik duran ulu çınara kulak verin ne olur! Her birimizin yüreklerine su serpen bu soylu halk hareketine omuz verin!

 

Birlik olun ki, Türkiye dirlik içinde olsun!

 

Yok eğer, biz böyle davranamayız derseniz; yapabileceğiniz bir şey daha var! Bir kenara çekilmek ve gereğince davranacaklara yer açmak!

 

Bu duyarlı dönemde kenara çekilmenin bile erdem olduğunu hiç aklınızdan çıkartmamanızı dilerim!

Kaygılarımla…

 

Ceyhun Balcı

SİYASİLERE AÇIK ÇAĞRI!” için 2 yorum

  1. Halkın demokrasi özlemi ancak dürüst gözetmenler kontrolü altında yapuılan seçimlerde geniş DEMOKRATİK CEPHE arkasında birleşen partiler tarafından kazanılabilir.
    AKP nin yapılanma ve maddi imkanları karşısına dar parti görüşlerine dayalı ayrı ayrı seçime katılımlar başarısızlığa mahkümdur.
    Gençlerin de Forumlardaki görüşleri bu yöndedir.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s