AZİZ SANCAR’A SALDIRI!

AZİZ SANCAR’A SALDIRI!

aziz-sancar-odul_2

Fotoğrafa yansıyan inceliğe özen gösteriniz! Atatürk’ün önüne geçmemiş, hafif yan durarak sırtını dönmekten kaçınmış!
Aziz Sancar başarılı bilimciliğini namusla birleştirince pek çok kişi suratının ortasına yumruk yemiş gibi oldu! Orhan Pamuk sayesinde Nobel sahibi olmanın doğduğu ülkeye ve o ülkenin değerlerine sövmeye indirgendiğini görmüş olanlar için Aziz Sancar sıra dışı bir örnek oldu. Onurlanıp gururlananlar kadar, öfkelenip pusuya yatanlar da vardı!
Pusuya yatanlar şimdi değilse ne zaman diyerek Aziz Sancar’ı yaylım ateşine tutmaya başladılar. Atatürk’e ve Cumhuriyet’e yönelik saldırı konusunda Aziz Sancar’dan kendilerine ekmek çıkmayacağını anlayınca başka yol denemeleri beklenmeyen bir durum değildi.
Aziz Sancar’ın Ülkü Ocakları yetkilileriyle görüşmesi pusucular için bulunmaz fırsattı. Şablonlardan, kalıplardan kurtulamayan bir takım tipler sözüm ona yorum yapmaksızın Ülkü Ocakları üzerinden vurmayı denemekteler. Sayelerinde Aziz Sancar’ın geçmişte Ülkü Ocakları bağlantısını da öğrenmiş olduk!
Mal bulmuş Mağribi gibi bu ayrıntının üzerine atlayanlar, bu da size kapak olsun türünden paylaşımlarla bir kazan kaynatma çabası içindeler!
Hanımefendiler, beyefendiler!
Boşuna enerji ve zaman yitirmeyin! Buradan size ekmek çıkmaz! Aziz Sancar’ın duruşu bellidir! Her namuslu Türk gibi Atatürk ve Cumhuriyet’e saygılıdır. Nobel Ödülü’nü Genelkurmay’a teslim ederek, önceden açıkladığı gibi Atatürk’e adamıştır. Önümüzdeki günlerde Anıt Kabir ziyaretlerimizde bu ödülü yakından görerek bir kez daha gururlanmamız söz konusu olacaktır! Bu önemli gelişme, Aziz Sancar’a düşünsel tercihleri nedeniyle vurma çabasında olan bir avuç zavallı dışında herkese kutlu olsun!
Türkiye’de yerleşikleşmeye başlayan kimlik siyasetine yüz vermemesi Aziz Sancar’ı boy hedefi yapmıştır. Günümüz Türkiyesinde buna şaşırmıyor oluşumuz fazlasıyla utanç vericidir.
Aziz Sancar, “çocukluğum çok zor geçti, jandarma/polis baskısından bunalmıştım, kökenim nedeniyle Türkiye’de dışlanmıştım, ötekileştirilmiştim” deseydi ve Türkiye’ye geldiğinde etnik ayrılıkçı, hendekçi siyasete yüz verseydi bugün yattıkları pusudan çıkarak saldırıya geçenlerin göz bebeği de olabilirdi!
Aziz Sancar kolayı ve genel geçeri değil de, zoru ve doğruyu seçti! Bu nedenle de seçkin bilimciliğine namuslu ve yurtsever duruşu ekleyerek daha da yücelmiş oldu!
SON SÖZ : SOL PSİKİYATRİ KLİNİĞİ OLMAKTAN KURTULMALI!

Yayınlayan

cumhuriyetciyorum

Cumhuriyet savunucusu bir yurttaş...

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s