TTB’Yİ ANLA(T)MAK

13192

 

Tabip odası seçimleri sürecinin başlamasıyla birlikte TTB MK’nin görev süresi de sona yaklaşmış oldu!

2014-2016 dönemi TTB MK 60 yıllık tarihinin en etkisiz, verimsiz ve saygınlık aşınmasına uğrayan dönemini yaşadı. Tabip odaları üyelerinin % 20’sinin oyuyla göreve gelmiş olan MK izlediği yanlış ve ülke gerçeklerinden kopuk politikayla bindiği dalı kesmekten öteye geçemedi.

Kimlik siyasetine payanda olmakta sakınca görmeyen şaşkın tutum olsa olsa kitlenin yalıtılması ve bir sonraki dönemdeki iktidarı güvence altına almaya yarardı. İçinde bulunduğumuz seçim döneminin sonunda dile getirdiğimiz olasılığın yaşama geçip geçmediğini hep birlikte göreceğiz.

Yukarıda anılan nedenlerle TTB’nin hekimler gözünde değer taşıması olanaksızdır. Çok daha kötüsü bu değersizlik yöneticilerin sorumsuzluklarının yanı sıra örgüte de fatura edilmektedir. Sorumsuz ve yolunu yitirmiş yöneticilerle birlikte kaybedenler hanesine TTB’nin de adı yazılmaktadır.

Dünkü seçimde yaşadığım bir olay yazıya döktüğüm durumu doğrulaması bakımından önemliydi.

Günün ortasını geçmiştik. Otuzlu yaşlarını sürmekte olduğunu kestirdiğim bir doktor hanım oy kullanacağı sandığı aramakta. Yardımcı olmaya çalışırken ben de adayım diyorum. Diğer listeden farkımızı vurgulamak için TTB ile çeliştiğimizi, asıl sorunumuzun İzmir kadar TTB olduğunu anlatıyorum. Aldığım karşılık izlediğimiz stratejinin doğruluğunu ortaya koyuyor. Genç meslektaşım oyunun rengini bu önemli ayrıma göre belirleyeceğini belirterek bilgilendirmeme teşekkür ediyor!

Bu kısa ama anlamlı diyalog TTB konusundaki haklılığımızı perçinlerken; bu bağlamdaki ayrımı daha güçlü bir şekilde ortaya koymamız gereğini bir kez daha anımsatmış oluyor.
Özetle, bugünkü TTB çizgisinin Türkiye’deki 130 bin hekimi birleştirmesi olanaksızdır. Dolayısı ile, Romalı senatörün sıkça yinelediği “Kartaca Yıkılmalıdır” sözüne öykünerek “TTB Kurtarılmalıdır” diyorum.

Hem de ivedilikle…

Ceyhun BALCI, 18.04.2016

Yayınlayan

cumhuriyetciyorum

Cumhuriyet savunucusu bir yurttaş...

One thought on “TTB’Yİ ANLA(T)MAK”

  1. Sevgili Ceyhun kutlarım,, asıl hedef TTB yi bölücü örgüt yandaşları doğrultusunda kullanan bu gruptan kurtarmak ,,

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s