YANDAŞ VE ÇAĞDAŞ

EDTTB’nin (Etkin Demokratik TTB) önde gelen kalemşoru birkaç aydan bu yana yaylım ateşine başlamıştı. Okunurluğu belirsiz gazete köşesinde düzeysizlik kokan yazılarıyla gözdağı vermekteydi. Seçim haftasının başında da eksik etmedi tehditlerini. Bu giriş taksiminden sonra EDTTB’nin pazar günkü seçimler için delegeleri yandaş-çağdaş dayatmasıyla bunaltmasına şaşırılmazdı.
Çeyrek yüzyıldır TTB yönetimini elinde tutan bir yapının yaptıklarından ve yapacaklarından söz etmek yerine karşısına çıkan listeyi son derece çirkin biçimde yaftalama çabası içine girmiş olması düzeysizliğin yanı sıra çaresizliğin göstergesi olarak da okunmalıdır.
Hiç de haksız değiller aslında!
Teröriste terörist, terör örgütüne PKK diyemeyen bir anlayışın başka türlü oy toplama şansı olmadığına göre kolaycılıkta karar kılmasında şaşılacak bir yan yoktur.
Bin üyeli odada 80 kişinin katılımıyla kurulların seçilmesini seçim malzemesi yapmaları beklenemezdi elbette!
Ya da bir önceki seçimde % 10’un altında katılımla kurulları silip süpürdükleri bir odada katılım çok değil 2-3 katına çıkınca deliğe süpürüldüklerinden de söz edemezlerdi.
Etnikçilik, bölücülük, ulus yıkıcılığı söz konusu olunca şaha kalkanların bu marifetleriyle seçim propagandası yapmaları da söz konusu olamazdı.
Şimdi seçim zamanı ya!
Maskeler takıldı! Listeler en ılımlı, sivri görünmeyen adlarla donatıldı! Yandaş metaforu da ustalıkla kullanılırsa iktidar bir dönemliğine daha perçinlenebilirdi. Şimdi olan tam da budur!
Karşıt liste “yandaşlıkla” yaftalanırsa oy avcılığı kolaylaşırdı!
Seçim sonuçları ne olursa olsun izleyen zamanda biri birimizin yüzüne bakma sorunu yoksa eğer hedefe giden yolda her şey yapılabilir. Şu anda yapılan da budur!
Geçen genel kurullardan birinde bu grubun laf ebelerinden biri yağıp, gürlemişti : TTB’yi yönetmenin birinci koşulu EDTTB geleneğinden gelmektir! Durum böyle olunca diğer listenin delegelere erişmesine, kendisini tanıtmasına gerek olamazdı. Ne de olsa onlar EDTTB geleneğinden değillerdi!
Hanımefendiler, beyefendiler!
Ayıptır!
Karşı listedekilerin yandaş olmaları sizin biricik dileğiniz olabilir! Ama, kazın ayağı öyle değil!
Konfüçyüs’ün sözünü anımsayalım!
“Karanlık bir odada kara kedi aramak boş iştir! Hele bir de odada kedi yoksa!”
Düzeysizlik sizin seçiminiz olabilir! Ama, bu kadarının biz karşıtlarınızı bile rahatsız ettiğini bilin! Ne de olsa meslektaşımızsınız!
Seçime gün sayarken söyleminizi düzeltmeniz, kendinize çeki düzen vermeniz dileğiyle…

Yayınlayan

cumhuriyetciyorum

Cumhuriyet savunucusu bir yurttaş...

“YANDAŞ VE ÇAĞDAŞ” için 3 yorum

  1. Demokrasi , insan hakları söylemlerinin maskesi arkasında hekim hakları ile hiç ilgilenmeyip , kirli bölücü siyaset yapanları artık yönetimden zamanı geldi- geçiyor,,

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s