BALIK BAYRAMI

deniz__festivaliTürkiye’de neden hızlı yaş alındığının bir başka göstergesine rastlayınca paylaşmamak olmazdı. Büyükşehir Belediyesi’nin ekranlarında Ulusal Deniz ve Balıkçılık Bayramı duyurusu geçiş yapıyor yazın bu en sıcak günlerinde!

Güzelbahçe Belediyesi’nin buluşuymuş anlaşıldığı kadarı ile. Bir ekmek üreticisinin destekçiliği akla zarar durumun tamamlayıcısı gibi. Balık-ekmek ikramlarının ekmeğini sağlayacaktır olasılıkla.

Türkiye’yi etkisi altına alan bilinç körelmesinin vardığı noktayı göstermesi bakımından anlamlıdır bu acıklı güldürüyle karşımıza çıkan durum.

Türkiye’de denizcilikle ilgili bayram yapılacaksa günü bellidir! 1 Temmuz! Denizcilik ve Kabotaj Bayramı olarak kutlanırdı. Şimdilerde unutulan bugünün yerine ağustos ayı başında denizcilik bayramı kutlamak akıl sınırlarını zorlayan bir durumdur.

Kurucu partiden bir başkan tarafından yönetilen Güzelbahçe Belediyesi’nin bu parlak buluşu ilginç ve bir o kadar da düşündürücü.

İçinde bulunulan aylarda balık avcılığı yasak değil midir? 1 Eylül’e dek üreme dönemini tamamlamaları için balık avı yapılmaz diye bilinir. Belki de değişmiştir bu kural ama yine de 1 Temmuz’u göz ardı etme ayıbının önüne geçemez bu durum!

Bilgi ve bilinç körülüğü sayrılığının bir an önce iyileşmesi dileğiyle…

https://tr.wikipedia.org/wiki/Kabotaj

Yayınlayan

cumhuriyetciyorum

Cumhuriyet savunucusu bir yurttaş...

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s