DOSTLAR NASILSINIZ?

indir

İç karartıcı günlerden sonra bugünü hal, hatır sormaya ayıralım!
FG örgütünün doğrudan hedefi olmuş küçük bir çekirdek halkaya eklenmiş ben ve benim gibi bir avuç şaşkının dışında bu gladyo yapılanmasının farkına varamayanların çok olduğu ortamda anlaşılması gerekenler bitecek gibi değil!
Bugünkü hal, hatır söyleşisi ayrılıkçı-etnikçi terör üzerine olacak!
Yaklaşık bir yılı aşkın zaman önce Türkiye genel seçimlere gitti. Seçimler AKP-RTE gitsin de yerine ne gelirse gelsin paradigması üzerine oturtulmuştu.
Nereden mi biliyorum?
Asıl amacı kendi partisini ilerletmek, geliştirmek olması gereken ana muhalefet önderimiz “HDP’nin barajı aşması bizi mutlu eder!” demekteydi de ondan…
Kuşkusuz yalnız değildi!
AKP-RTE’yle mücadele uzmanı olduğu izlenimi veren pek bilgiçler de katıldılar bu koroya! HDP barajı aşarsa AKP’nin iktidarı zorlaşır, en kötü olasılıkla da anayasal çoğunluğunun önüne geçilirdi. Haziran seçimi sonrasında ortaya çıkan tablo tam da bu dostlarımızın tanımladığı gibiydi. “İstikşafi koalisyon” görüşmelerinin dayanılmaz hafifliğine kapılan muhalefetin baskın seçimi karşısında bulması refleksleri felç etmeye yetti. Önceki seçimin sonucuna güvenilerek cemaatçilik ve etnikçilik geçer akçe olmalıydı.
Bu ortamda gidilen seçimlerde birkaç ay önceki tabloyla ilintisi olmayan bir manzara çıktı ülkenin karşısına bir yandan FETÖ’ye diğer yandan da etnikçiliğe tutunan muhalefet anlayışının iflasıydı gerçekte karşımızda duran!
15 Temmuz darbe girişimi bu tutamaklardan birini tuzla buz etti. Muhalefetin gerçek muhalefet tutamaklarını bulması açısından yararlı oldu bu süreç. Türkiye’de Amerikancılık üzerine kurulmuş bir muhalefet anlayışının olanaksızlığı yaşanarak öğrenilmiş oldu.
Terör örgütünün yedeğindeki HDP’ye baraj aşırtmakla bir yere varılamayacağı da çok geçmeden anlaşılmalıydı. Kemal Kılıçdaroğlu’na Artvin dağlarından yağdırılan kurşunlar bu paradigmayı yıkmış olmalıdır. Kılıçdaroğlu yara almadan kurtuldu bu saldırıdan. Bu nedenle çok sevinçliyiz.
HDP üzerinden muhalefet anlayışına son noktayı koymuş olması bakımından bu saldırıdan ders çıkartılmalıdır!
HDPsever dostlara sormak gerek!
Nasılsınız, iyi misiniz?
Dersinizi aldınız mı?
Terör örgütüyle bütünleşmiş, onun uzantısı olmaktan öte hüneri olmayan bir siyasi yapı uut kaynağınız olmayı sürdürecek mi?
Sesinizi duyar gibiyim!
“Bir daha asla!”
Memnun oldum!
Ama, bu durumu anlamak için bunca acı deneyime ve bedel ödemeye gerek var mıydı diye sormadan edemiyorum…
Saygılarımla…
Ceyhun BALCI, 27.08.2016

Yayınlayan

cumhuriyetciyorum

Cumhuriyet savunucusu bir yurttaş...

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s