KÜBA HALKINA MEKTUP!

 

Dear Ambassador Alberto Gonzales Casals,

During your visit to İzmir about 3 years ago you called at İzmir Medical Chamber and we had a cheerful conversation. Though we had a very little time due to your tight schedule. Then we became the host of presentation about the “Health in Cuba”. As far as I remember it was on 31st of October, 2013.

I was a member of Executive Committee at that time. Now, I have been elected as General Secretary a few months ago.

As you all know we dismissed imperialist invaders from our country by Independence War.

But the current president of the TBMM (National Assembly) is in the press because of his inappropriate declaration about the legendary leader of Cuban Revolution, Ernesto Che Guevara.

I read your reaction in which you are completely right in the press. Being a citizen of Atatürk’s Turkey I want to apologize to you in the name of President of TBMM.

The majority of Turkish people had a deep love towards Che and the living legend Fidel Castro. In this respect, I wish you didn’t take into account the comments of the President of TBMM, they are far from courtesy.

Once again, I apologize to you for the statements of President of TBMM which made you hurt and would like to send my regards to Cuban people, to live legend Fidel Castro and President Raul Castro.

Ceyhun BALCI, İzmir

turkiye-kuba-400x220

Sayın Alberto Gonzales Casals,

Saygıdeğer Büyükelçi,

Bundan yaklaşık 3 yıl önce İzmir’i ziyaretiniz sırasında İzmir Tabip Odası’na da uğramıştınız. Yoğun programınız nedeniyle çok zaman ayıramasanız da sınırlı zamanda keyifli bir sohbetimiz olmuştu. Sonrasında yapılan “Küba’da Sağlık”la ilgili sunuma ev sahipliği yapmıştık. Belleğim yanıltmıyorsa 31 Ekim 2013 günüydü.

O tarihte İzmir Tabip Odası Yönetim Kurulu Üyesi’ydim. Şu anda da İzmir Tabip Odası Genel Sekreteri olarak görev yapmaktayım.

Bildiğiniz gibi ulusal kurtuluş savaşı vererek emperyalist işgalcileri ülkemizden kovmuş olan TBMM’nin şimdiki Başkanı Küba Devrimi’nin efsane figürü Ernesto Che Guevara’ya yönelik yakışıksız sözleriyle gündemdedir.

Sizin de haklı olarak tepki gösterdiğinizi basından izledim.

Atatürk Türkiye’sinin bir yurttaşı olarak TBMM Başkanı adına sizden özür diliyorum.

Türkiye Cumhuriyeti yurttaşlarının ezici çoğunluğu Che’yi ve yaşayan efsane Fidel Castro’yu incitmek bir yana onlara ve dolayısı ile Küba halkına derin bir sevgi ve saygı duymaktadır. Bu nedenle TBMM Başkanı’nın nezakete sığmayan sözlerini dikkate almamanızı dilerim.

TBMM Başkanı’nın sizleri inciten sözlerinden dolayı bir kez daha özür diler, saygılar sunarken Küba halkı ile yaşayan efsane Fidel Castro ve Başkan Raul Castro’yu aracılığınızla selâmlarım!

Dr Ceyhun BALCI

İzmir, Türkiye

 

 

Yayınlayan

cumhuriyetciyorum

Cumhuriyet savunucusu bir yurttaş...

“KÜBA HALKINA MEKTUP!” için 2 yorum

  1. Sayın Ceyhun Balcı’nın mükemmel analiziyle bu yazısı da Atatürk’ümüzün eserine ve emanetine sahip çıkan bizlerin görüşleriyle eksiksiz olarak uyum içinde olduğu için huzur veriyor. Hem Fidel, hem rahmetli Ernesto, Atatürk’ümüzün dehasının bilincinde olan ve Kendisini örnek alan büyük antiemperyalist GERÇEK kahramanlar.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s