ATATÜRK’E SAYGIYA ÇAĞRI…

Saygıdeğer okur,

Blogumdaki iletilere görseller ekleme gibi bir geleneğim vardır. Bu iletide buna gerek görmedim!

Çünkü, ANIT KABİR blogumun değişmez görselidir.

Bu iletide önce Anıt Kabir Komutanlığı’na, sonra da o kutsal mekanda çocuk bahçesi yapma ve o kepazelikle övünme gafletine düşmüş kuruluşa gönderdiğim iletileri paylaştım sizlerle.

Ortada saygısızlığa varan bir durum söz konusu!

Sorumluları ve izleyicileri harekete geçerse buna son verilebilir.

Seslenişimin amacı budur!

Yüce önderimizden özür diliyorum!

Saygıdeğer komutan,

anitkabir.gnkur@tsk.tr adresine gönderilmiştir…

Anıt Kabir saygı ve şükran sunulan bir ortam. Dünyadaki benzerleri de böyle.

Çok da benzeri yok aslında dünyada Anıt Kabir’in!
Bir önder düşünün ki; huzuruna çıkmak için kat ettiğimiz yol o önderin uğrunda canını ortaya koyduğu coğrafyanın değerleriyle bezeli olsun.

Mustafa Kemal ATATÜRK çocuk sahibi değildi. Ama, ülkesinin bütün çocukları onun evladıydı. Dünyada çocuklarına bayram armağan etmiş bir başka önder adı geliyor mu aklınıza?

Ata’nın huzuruna çıkan çocuklarımızın o soylu ve etkileyici ortamda oyun bahçesine gereksinim duymadıkları açıktır. Onlar gibi biz büyüklerin de bir kahvehaneye gereksinim duymadığı, duymayacağı kesindir. Anıt Kabir’e kaç kez ayak bastığımı anımsamıyorum. Ama, anımsadığım bir şey varsa, o etkileyici ortamda bir şeyler yeme, içme gibi anlamsız bir eylemi aklıma getirmediğimdir.

Anıt Kabir Aslanlı Yol’dan yürünerek erişilen bir büyük anıttır. Yalnızca ülkemize değil, dünyaya çok şey katmış, insanlığın ortak değeri olmuş bir yüce kişiliğin sonsuza dek huzur içinde uyuması gereken yerdir.

Oraya isteyerek gidilir, duygulanılır ve şükranlar sunulduktan sonra gözler nemlenerek ayrılınır!

Orada kahvehaneye de çocuk bahçesine de gerek yoktur. Bugüne dek oraya giden hiç kimseden böylesi bir istek olmamıştır.

Duyduğum kadarı ile çocuk bahçesi maskaralığı Cumhuriyet ve Atatürksever Ankaralılarca sona erdirilmiştir. Kahvehane kepazeliği Ankaralıların ve tüm ülkedeki Atatürkçülerin harekete geçmesi beklenmeksizin sizler eliyle sonlandırılmalıdır. Bu saygısızlık ve sınır tanımazlık daha fazla uzamadan bitirilmelidir.

Ata’nın sonsuza dek huzur içinde uyumasını sağlama görevine çağırıyorum sizi…

Saygılarımla…

Ceyhun BALCI
Atatürk ve Cumhuriyet tutkunu bir vatandaş…

 

Sayın yetkili,

 

info@mngkargo.com.tr adresine iletilmiştir
Anıt Kabir’e çocuk bahçesi yaptırmışsınız. Bir de yetinmeyip biz yaptırdık demişsiniz!
Çok ayıpladım sizi!
Anıt Kabir evrensel bir değerin sonsuz uykuda olduğu bir mekandır. Huzur içinde uyuması hepimizin sorumluluğundadır. O soylu ve yüce mekanda yaptırmış olduğunuz çocuk bahçesi Ata’ya saygısızlıktır. Oraya giden hiç bir çocuğun orada oyun oynama gibi bir isteği olamaz. Varsa da, o istek uygun olan başka bir mekanda giderilir. 
Sevinerek öğrendim ki; Atatürksever gençler Anıt Kabir gibi soylu ve ayrıcalıklı bir mekana kondurduğunuz ucubeye son vermişler.
Bu noktada size düşen!
Evrensel bir değer olan Mustafa Kemal ATATÜRK’ün yattığı Anıt Kabir’de  ortaya koyduğunuz kepazelik nedeniyle özür borcunuzu ödemenizdir. Böylelikle, yaratmış olduğunuz hoş görülmesi güç hatayı biraz olsun giderebileceksiniz…
Saygılarımla…
Ceyhun BALCI
Cumhuriyet ve Atatürk tutkunu bir vatandaş…

ATATÜRK’E SAYGIYA ÇAĞRI…” için 2 yorum

 1. Sayın Ceyhun Balcı,
  TATATÜRK’ün savunulmasına sanmıyorum gerek olsun, Çünkü O bu gün onu savunuyorum diyenlerin tümünü yaşatan, yaşamalarını özgür, bağımsız, bağlantısız, eşit, koşullar içinde sürdürebilmeleri için cennet gibi bir vatan hediye eden, ölümsüz eserleri ile sonsuza dek yaşamlarını güvence altına alan güneş gibi sönmeyen bit güneştir. Anıt Kabir sadece o ulu Önderin simgesi olup, O Türkiye Cumhuriyetinin her karış toprağında yaşayan çocuğu, ana, baba, kardaş, amca, dayı, teyze, hala, arkadaş tüm halkla bir ve beraberdir. Bu anlayışla, Anıt Kabire getirip simge olan alana yapılan şekilsiz , anlamsız, çocuklarımıza dahi hakaret demek olan ucube çocuk oyun aletlerini kim akıl edip önerdiyse, kim bu önerinin üzerine atlayıp yapılmasına izin verdiyse, kim yaptıysa, kim çocuğunu orada oynattı ise sıralı nankörlük, saygısızlık, kin ve intikam duygularını tatmin, bilinçsizlik, cahillik içine düşmüş zavallılardır. Umut ediyor ve deliyorum ki; bu büyük günah ve ayıpa en kısa süre içinde son verilir, Günahkarlar ATATÜRK’ün anıtına çelenk koyarak af dilerler. Eğer gerçekten Çocuk bahçesi yapmak istiyorlarsa güneydoğuda köle olarak yaşamakta olana Ağa, ve Şeyhlerin köylerine birer ” ATATÜRK ÇOCUK BAHÇESİ” ismiyle isteklerini yerine getirirler. O zaman Gerçekten günahlar ını af ettirmiş olurlar. Ömer Lütfi EROL, General ( E ) 24 Eylül 2016

 2. Sayın Ceyhun Balcı,
  Anıt Kabir Komutanlığı’na ve çocuk bahçesi yapan kuruluşa gönderdiğiniz iletileri paylaştığınız, kendi görüşlerime tercüman olan yazınızı okurken, çok duygulandım ve büyük destek hissettim. Tarihte ilk onurlu entiemperyalist hareketi başarmış olan Atatürk’ümüz, bütün dünyadaki antiemperyalist hareketlerin öncüsü olarak görüldüğü ve örnek alındığı için emperyalistlerin “Atatürk’ü silin, unutturun!” emrinin yerine getirilemez bir emir olduğunu bütün Türkiye biliyor ve emperyalizme hizmet edenler de bunun çok zor, hatta imkânsız olduğunu hataları sayesinde görüyorlar. Sayın Ömer Lütfi Erol Paşa’nın yazısı da çok isabetli tespitler içeriyor ve “güneydoğuda köle olarak yaşamakta olana Ağa, ve Şeyhlerin köylerine birer ”ATATÜRK ÇOCUK BAHÇESİ” ismiyle” çocuk bahçelerinin yapılması görüşü, Atatürk’ümüzün önderliğinde kavuştuğumuz vatan bütünlüğümüze, kardeşçe yaşanabilirliğe çok sağlam bir destek sunuyor.
  Saygılarımla
  Gümeç Karamuk (yaş haddinden emekli, Senato kararıyla dersleri sürdüren Tarih ögretim üyesi)
  25 Eylül 2016

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s