ŞENOL GÜNEŞ ÜZERİNE GÜNCELLEME

 

senolgunesk

Fotoğrafa yansıyan şu davranış başarılı bir kariyerin ve olumlu birikimin yok olmasına yetti!

Çok değil 2 ay önce güzellemişim Şenol Güneş’i! Yaşamakta olan kimselerin adlarının bir yerlere verilerek ölümsüzleştirilmesi değerbilirlik olmasının yanı sıra önemli riskler de getirmiş oluyor. İnsan yaşadıkça yanlış yapabilen, oluşan olumlu izlenimi tersine çevirebilen bir varlık!

Geçen haftaki FB-BJK maçında sergilediği olumsuz davranışlar bindiği dalı kesen, kendi kendisini olumsuzlayan türdendi. Karşıt takım oyuncusunun yüzünü kavramak, kendi yardımcısını tekme, tokat dövmek efsanelere yakışacak davranışlar olamaz!

İki ay kadar önceki güzellememe güncelleme yapma gereği duydum!

Bağlantıdaki Metin TÜKENMEZ yazısı konuya açıklık getirecek türden!

https://www.aydinlik.com.tr/kose-yazilari/metin-tukenmez/2017-subat/senol-gunes-e-yakisti-mi

Kendi mekânında düzenli yazmaya çalışan bir blogger olarak bu güncelleme bir düzeltme olarak da algılansın isterim. Aynı zamanda “fikri takip” gereği olarak da!

0050

Şenol Güneş adı bir futbol efsanesi olmasının yanında beyefendiliği, iyiliği anımsattı yaşamı boyunca bulunduğu her yerde. Sayısını anımsamadığım kez futbol sahalarında bir seyirci olarak izlemişliğim var kendisini. İlerleyen yıllar onu izlemiş olmanın bir ayrıcalık olduğunu düşündürttü bana!
Teknik adamlık serüveninde de futbolculuğundaki çizgisini saptırmaksızın sürdürmüştür. Türk Milli Takımı’na tarihinin en büyük başarısını yaşattı. Onun önderliğinde Dünya Kupası üçüncülüğü yaşadık. Hangi takımda çalışırsa çalışsın futbola ve emekçilerine saygısının aşınmadığına kıvançla tanıklık ettik. Her ne kadar futbol dünyada ve ülkemizde her geçen gün kirlense de; bir bataklığa dönüşse de o kendisini bu olumsuzlukların dışında tutmayı bildi.
Şenol Güneş’in adı doğduğu, yetiştiği ve başarılarını kazandığı kent olan Trabzon’un yeni stadına verildi. Son derece olumlu ve karşı çıkılması düşünülemez bir karardır. Her kesimden ve görüşten insanın ikilemsiz desteklediği bir gelişmedir.
Bilindiği gibi Türkiye terörle, ayrılıkçılıkla baş etme çabası içinde olduğu günlerden geçmektedir.
Her ne kadar Le Monde gibi küresel tanınmışlığa ve etkiye sahip bir gazetede ülkemizin bölünmüşlüğüne ilişkin gerçeklerden kopuk; daha çok dilekleri içeren yazılar döktürülse de burada yaşayan bizlerin her türlü olumsuz gelişmeye karşın henüz bölünmediğimizi, bölünemediğimizi gözlemlemekte oluşumuz önemlidir.
Şenol Güneş adının Trabzon’daki yeni stada verilmiş olması ülkemizin tepesindeki kişiden habersiz ve onaysız gerçekleştirilmiş olamaz. Mutlaka onayı alınmıştır.
Ulusal birlik ve seferberlik çağrılarının havada uçuştuğu; ancak bu doğrultuda gerekenin yapılmadığı da bir gerçektir. Pek çok kişinin bu olumsuzluktan haklı olarak Cumhurbaşkanı RTE’yi sorumlu tuttuğunu biliyoruz.
Şenol Güneş adının bir stadyuma verilmiş olması ilk bakışta sıradan bir gelişme olarak görünebilir. Ancak, yarattığı etki görmediği tepki çok daha fazlasını simgelemesi bakımından anlamlı ve önemli sayılmalıdır.
Ülkede yaşayanların ve özellikle de yönetsel konumda olanların önde gelen görevi birleşmek, birleştirmek olmalıdır. Kuşkusuz siyasi görüşler, dünyaya bakışlar farklılaşabilir. Ancak, bu toplumsal ayrış(tır)manın gerekçesi olamaz.
Trabzon’da Şenol GÜNEŞ’le birleşme sağlayanların biraz ötedeki Rize’de Atatürk heykelini yerinden kaldırma yoluyla ayrışmaya yol açmaları yaman çelişkidir. Tıpkı Şenol GÜNEŞ ya da ona eşdeğer bir başka değer gibi Mustafa Kemal ATATÜRK de ülkemizin, ulusumuzun önemli birleştiricisidir. Hem de en önde gelenidir.
Bölgemizde özellikle de Suriye’de kendisini gösteren olumlu gelişmelerin içte doğru tercihlerle pekiştirilmesi ülkemizin esenliğe çıkması bakımından altın değerindedir.
Bu altın fırsat kaçırılmamalı, kişisel hırs ve saplantılara kurban edilmemelidir!

1339811_a13e034415e385b6cb8c53f3e09fa189_640x640

Mustafa Kemal ATATÜRK dünyada hiç bir vincin kaldıramayacağı ağırlıkta bir değerdir. Onunla yarışmak bir yana değerini azaltma yönünde adım atmak bile başlı başına akılsızlıktır. Olsa olsa bunu yapana zarar verir.

Yayınlayan

cumhuriyetciyorum

Cumhuriyet savunucusu bir yurttaş...

One thought on “ŞENOL GÜNEŞ ÜZERİNE GÜNCELLEME”

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s