MİLLETVEKİLLERİNE (BİR KEZ DAHA) ÇAĞRI!

Değerli milletvekili,

Size kısa zaman aralığında ikinci yazışım! Başka bir çok vatandaşımızın da benzeri bir etkinlik içinde olduğunu kestirebiliyorum. Amacım rahatsız etmek değilse de sarsmaktır, bir şekilde uyarmaktır!

Baba tarafımdan dedem İstiklal Savaşı Gazisi’dir. Sonsuzluğa göçmüştür. Madalyası ve beratı tarafıma ait en değerli emanetlerdir. Onun anısına ve onların kuşağının çektiği sıkıntılar adına sizleri rahatsız etmeyi, sarsmayı göze alıyorum.

12507334_733741546757423_6561001265618456297_nimg_6272

Terör ve ekonomik sıkıntı kıskacındaki ülkemizin yeni bir Anayasa’ya gereksinimi olmadığını bir kez daha vurgulamak isterim!

Adı Cumhurbaşkanlığı sistemi olarak konmuş olsa da; YARGI, YÜRÜTME ve YASAMA’nın tek elde toplanacağı tartışmasız olan bu geri dönüşü olanaksız değişiklik önergesinin ilk tur görüşmeleri tamamlandı. Şu andaki görünüm değişikliğin HALKOYLAMASI sınırını aşacağı yönündedir.

Elbette ki son söz söylenmemiştir!

Bir AKP milletvekilinin bir kaç gün önce TBMM kürsüsünden dile getirdikleri kızgınlık yaratmasının ötesinde şans sayılmalıdır. Adını anmayı gerekli görmediğim milletvekili sizlerin de canlı olarak işittiği gibi Anayasa’nın olmazsa olmazları olan ilk dört maddesinin değiştirilebilirliğinden söz etmiştir. Bu tasarının yasalaşmasından sonra gündeme gelmesi olası niyeti zamanlama hatası sonucu erkenden açığa vurulmuştur.

http://www.hurriyet.com.tr/ak-partili-vekilin-sozlerine-mhp-de-tepki-gosterdi-40336091

Değerli MHP Milletvekilleri,

İktidar partisi milletvekilleri sıkı izlem altındadır. Dolayısı ile fire vermeleri güçlü olasılık olarak görülmeyebilir. HDP’ye seslenmeyi gereksiz gördüm tahmin edebileceğiniz gerekçelerle. CHP de net bir karşı duruş içinde olduğuna göre sizlerin Türkiye’nin “olmak ya da olmamak” günlerindeki sorumluluğu büyüktür. Sizlerin “EVET” tercihi son derece önemli ve geri dönüşsüz sonuçlara yol açacaktır.

İstiklal Savaşı Gazisi dedemin kişiliğinde üzerinde yaşadığımız bu ülkeyi kanla, canla ve binbir çabayla kazandıran ışıklar içinde uyuyan büyüklerimiz adına yakarıyorum sizlere!

CUMHURBAŞKANLIĞI DÜZENLEMESİ ADI ALTINDA TBMM’DE YASALAŞTIRILMAYA ÇALIŞILAN VE TBMM’Yİ, DOLAYISI İLE DE SİZLERİ HİÇE İNDİRGEYECEK ÖNERİYE “HAYIR” DEYİN!

Tarih sizleri hiç unutmayacak!

Olumlu olarak anılmak gibi bir kaygınız varsa oyunuz “HAYIR” olsun! Ülkemizin birliğine, dirliğine ve varlığına son vermesi olası bu düzenlemeye geçit vermeyin!

 

Yayınlayan

cumhuriyetciyorum

Cumhuriyet savunucusu bir yurttaş...

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s