KARDAK

 

Genelkurmay Başkanı bayram değil, seyran değilken (Kardak’a 1995’te Türk SAT komandoları tarafından Türk bayrağı dikilişinin yıldönümüymüş) Kardak’a gitmiş. Ayak basmak yerine havadan gözetleyip dönmüş!

Yunanistan’ın darbecileri koruma, kollama kararından sonraya rastlaması ister istemez düşündürüyor insanı!

Sıradan bir hamasetin figüranı mı oldu acaba sayın Akar? Eğer böyleyse yapılacak olanın bu olmadığını söylemek gerek!

Bundan 22 yıl önce bir yük gemisinin Kardak’ta karaya oturması sonrasında adacık ve kayalıkların hangi ülkeye ait olduğu konusundaki belirsizlik alevlenmiş ve sorun Türk SAT komandolarının Kardak’a çıkarak, Türk bayrağı dikmesiyle sonuca bağlanmıştı!

s-7c21a1a3fc078a8b4d9a6ba6c97e778dd806642d

Türkiye’yi 15 yıldır yönetenlerin hiç bir yeri ve gereği yokken sergiledikleri duyarsız ve edilgen tutum Kardak’ın yanı sıra Ege’deki pek çok adacık ve kayalığın Yunanistan’a geçmesiyle sonuçlanmış oldu.

Bu yanlışlık yapılmamış olsaydı bugün ne Genelkurmay Başkanı’nın böyle bir gösteri yapma gereksinimi olurdu, ne de ayak basmadan havadan izleyip dönmek gibi güldürüde figüran olmaya!

Askersel yöntemlerle elde edilenin masa başında bile değil deyim yerindeyse altın tepsi içinde sunulmasının acısını yaşadık. Geçtiğimiz yıllarda konu kamuoyu gündemine getirilmeye çalışılmış olsa da; yeterli ilgiyi görmemiş ve unutulanlar arasındaki yerini almıştı.

Hiç olmazsa bugünkü güldürü akılları başa getirse demek geliyor içimden! Yirmi iki yıl önce SAT komandolarınca Türk bayrağı dikilerek elde edilen Kardak ve benzeri ada/ adacıkların durumu gündeme gelmeli! Denizler de vatanımızın uzantısı olduğuna göre o denizlerdeki kara parçaları konusundaki duyarsızlık son bulmalı!

Son söz olarak keşke aceleye getirilmeden yaklaşılsaydı Kardak konusuna. Yunan hücumbotlarının gölgesinde havadan gözetlemek yerine ayak basılsaydı!

Bugünkü güldürüyü Kardak’a Türk bayrağı diken ve izleyen yıllarda düzmece davalarla hapislerde eziyet gören emekli SAT’lar acı acı gülümseyerek izlemiş olmalıdırlar…

Ceyhun BALCI,

Yayınlayan

cumhuriyetciyorum

Cumhuriyet savunucusu bir yurttaş...

“KARDAK” için 2 yorum

  1. Kardak, diğer kayalıklar ve 18 ada “padişahlık ve bölünme anayasasına” halka evet dedirtmek için proje olduğunu düşünüyorum. Referandumda EVET için, ABD, AB ve Yunanistanla RTE arasında bu senaryo yazılmıştır. Referandumdan önce danışıklı olarak Türk-Yunan savaşı çıkacak. Zaten bizim olan adalar kurtarılacak. RTE kahraman olacak, karşılığında Kıbrıs verilecektir. Ve halk padişahlığa EVET diyecektir. Bu planı deşifre etmemiz gereklidir. Sözde savaş ve galibiyet RTE yi padişah yapar.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s