KÜRT BAYRAĞI, RUS ELÇİSİ, ÇOCUK SAVAŞÇI

58b601b74967831d04f0de2d

Fotoğrafa yansıyan yüzlere iyice bakmalı! Emperyalizmin korkunç yüzü bu masum yüzlerle maskeleniyor! ABD’de CENTCOM çocukları savaşçı yapmaktan çekinmiyor! Başkalarının insan haklarını çiğnemesini sorun edenler sıra kendilerine gelince o kadar rahat ve sınır tanımazlar ki… Nazım’ın dediği gibi suçun birazı da bizde değil mi?

Biri bizden diğeri ABD’den iki gelişmeyi bağdaştıralım! ABD’de seçimleri kazanması şaşırtıcı bulunan Trump magazine eşdeğer davranışlarıyla ortalığı sallamayı sürdürüyor. Trump’ın Rus Elçisi’yle görüştüğü anlaşılan özel güvenlik danışmanı neredeyse göreve başlamadan emekliye ayrıldı. Şimdi benzer gerekçeyle Adalet Bakanı da topun ağzında. Pek çok kişi “ne var bunda?” diyebilir. ABD’de Başkan da içinde olmak üzere etkili ve yetkili olanların sınırı kapalı kapılar ardında çizilir. Sınırı aşanlara dur diyen derin devlet düzenekleri harekete geçirilir. Rus Elçisi’yle görüşmenin yarattığı baş ağrısı bundandır. Dikkat edilirse ABD’de tartışma konusu yapılan eylem Rus Elçisi’yle yapılan görüşmenin içeriği değildir. Rus Elçisi’yle görüşmek tek başına sorundur. Gelinen noktada bu sorgulamanın haklılığını tartışmaya gerek görmüyorum. Burada dikkat edilmesi gereken bir devletin kırmızı çizgi duyarlılığıdır.
Dönelim Türkiye’ye!
Geçen haftanın baş tartışma konusu emperyalist kuklası bir devletçiğin başındaki aşiret reisinin İstanbul ziyaretiydi. TC Başbakanı’nın karşıladığı aşiret reisinin ziyaretinde göndere çekilen Kürt Bayrağı ülkemizi yönetenlerin kırmızı çizgilerinin soldurula soldurula görünmezleşmesini göstermesi bakımından anlamlıydı.
ABD’de bir görüşme bile sicil bozarken Türkiye’de ülkemizin can düşmanı konumundaki birinin ziyareti yetmezmiş gibi paçavrası göndere çekilip bayrağımızın yanı başında dalgalandırılabiliyor.
Yaşanan bu ibretlik olayın gözümüzün içine soktuğunu görmezden gelmeyelim!
ABD neden binlerce kilometre uzağındaki coğrafyada cirit atabiliyor?
Türkiye Cumhuriyeti neden topraklarını korumada, iç ve dış güvenliğini sağlamada zayıf düşebiliyor? Dahası nasıl olup da emperyalizmin piyonuna dönüşüp zavallılaşabiliyor?
Rus Elçisi ve Kürt Bayrağı bu can alıcı soruların yanıtlarını veren işaret fişekleri gibi gözümüzün önünde canlanıyor!
Olayın ironik sayılacak bir başka boyutu kepazeliğe eşdeğer bu oyunu Türkiye’de sahneye koyabilenlerin BAŞKANLIĞA EVET OYU istemeyi sürdürebilmeleridir.
Bu kez umutluyuz!
Türk milleti bu ağır suçun cezasını hiç olmazsa bu kez HAYIR’la kesecektir…
Ceyhun BALCI, 02.03.2017

Yayınlayan

cumhuriyetciyorum

Cumhuriyet savunucusu bir yurttaş...

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s