İNSANLIĞIN UTANÇ SAYFASI

 

suriye hakkinda yalanlarinizi durdurun

Tarihin farkına yapılırken değil de yazılırken varılır çoğunlukla. Yakında yazılırken daha iyi anlaşılacaktır şu anda yapılmakta olan utanç sayfası.
Beş-altı yıldır kundaklanan, yangın yerine dönüştürülen Suriye artık sanık sandalyesine de oturtulmak istenmektedir. Uzunca süredir yankılanan ESED çemkirmelerine “uygar dünya”nın “artık yeter” böğürtüleri eklenmiştir.
Kilometrelerce uzaktan gelip ülke kundaklamak, yetinmeyip kundakladığı ülkeleri dinsel, mezhepsel ve etnik dilimlere ayırmak, yeri gelince onların üzerine bomba yağdırmak uygarlığın olmazsa olmazlarındandır. Kendi ülkesinde nükleer bomba istifçiliği yapmak, bitmiş savaşın sonunda teslim olmuş Japonya’yı nükleer denek yerine koymak da sorun değildir adınızın önünde uygar yazıyorsa.
Kundaklanan Suriye bir süredir ayağa kalkma belirtileri göstermeye başlamıştı. Egemenlik alanını genişletmekte ve güç kazanmaktaydı. Yaşamın olağan akışına hiç uymazdı kimyasal silah kullanmak bunca güçlenmiş ve egemenleşmişken.
Başka deyişle kimyasal süsü verilmiş bu saldırının arkasında birileri aranacaksa eğer Suriye kurgusunda umduğunu bulamayanlara bakmak gerekir.
Türkiye’de yakalarında basın rozeti taşıyanların önemli bölümü de bu utanç sayfasında yer alma yarışına girmiş gibiler. Soru sormak, akla, mantığa uygun mu diye araştırmak yerine önlerine konanı obur iştahıyla tüketen gazeteci müsveddeleri ortalıkta kol geziyor.
Bir kişinin aklına kimyasal saldırıya uğramış olduğu savlanan, çırpınan insanlara ayakta terlik üstte başta uyduruk giysilerle hortum tutanların yarattığı çelişkiyi sorgulamak gelmiyor.
Yüzünü bir süreden beri bölgeye dönmüş olan Türkiye en üst perdeden, RTE’nin ağzından ESED çemkirmelerini yeniden seslendirir oldu. Pusula şaştı ki ne şaştı!
Bağlantıdaki yazı insanlığın bugün yazmakta olduğu utanç sayfası konusunda uyarıcı.
https://www.aydinlik.com.tr/ozgurluk-meydani/2017-nisan/kimyasal-yalanin-bilinmeyenleri
Elbette anlayana…

Yayınlayan

cumhuriyetciyorum

Cumhuriyet savunucusu bir yurttaş...

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s