AHLÂK VE WİKİYASAK

Soyadı Kuzu kendisi kurt siyasetçimiz kurtla kuzunun diyaloğunu anımsattı. Kurt, kuzuyu yemeye kararlı olunca suyunu bulandırsa da bulandırmasa da yiyecektir. Bizim Kuzu namlı kurt da öyle.

kurt-ile-kuzu-masali-la-fontaine-masallari-fabli

Anayasa hukukçusu sıfatını bir yana bırakıp fotomontaj yapıyor (ya da yaptırıyor) ve ortaya çıkan sahte eserle yapacağını yapıyor. Foyası meydana çıkınca da olsun ben hedefime vardım diyerek pişkinlik anıtı inşa etmekten geri kalmıyor.

Şu ortamda demokrasiden dem vurup, halkımız gereken yaptırımı uygular deseniz katıla katıla güldürmüş olmaz mısınız insanları!

İş dönüp dolaşıp şu noktaya gelmiş olmuyor mu?

Halkımız kendine gelip de gereğini yapmazsa istediğini yapabilirsin! İnsanımız günün birinde namusu, ahlakı ve doğruluğu anımsasın diye duacı olmaktan başka umarımız kalmamış oluyor.

Yeterince zaman ve olanak tanısalar halkımıza dünya dönmüyor ne kendi ne de güneşin çevresinde diye propaganda yapar ve onları ikna edebilirim diye düşünüyorum! Bir şeyler vardır ki; halkın takdirine bırakılmayacak denli ivedi ve önemlidir.

Siyasi ahlak da işte o şeylerden biridir!

************************************************************

Bir şeylerin eksikliği ancak yokluğuyla anlaşılabiliyor. Wikipedia neredeyse her gün başvurduğum bir sanal ortamdı. Yok olduğu zamandan bu yana eksikliği belirginleşti.

Hemen belirtmekte yarar var!

Wikipedia da kusursuz ve eksiksiz değildi. Basılı ansiklopediler için de söz konusuydu bu durum. Onlarda ilgili yanlışlığın giderilmesi için bir sonraki basımı beklemeniz gerekirdi. Wikipedia’da ise bazı kurallara uyarak düzeltme olanağı her zaman vardı yanlışlığı! Bu uygulamayı yapmış birisi olarak yazıyorum bu satırları.

Dünyanın en varlıklı Başkanı mı dediler size?

vikipedi_neden_acilmiyor_vikipediye_erisim_engeli_h800

Emrinize amade bilişim ordusunun bir kaç dakikaklık girişimiyle düzeltilebilecek bir yanlışlıktır (!) bu!

Çeşitli yöntemlerle Wiki’ye erişim de olası! Değişik yazılımlarla Türkiye’deki yasağın aşılması hiç de zor değil!

Bilişim ve iletişim çağında bir kaç tümcelik (yanlış) bilgi için neredeyse tüm arama motorlarında her hangi bir konuda yapılan aramada üst sıralarda yer alan bir bilgi deposunu yasaklamış olmanın yarattığı saygınlık aşınmasının ne yazık ki giderilmesi neredeyse olanaksız!

Bir Türkiye Cumhuriyeti yurttaşı olarak başımın önüme eğilmesine neden olan bu durum karşısında utançtan yerin dibine geçiyorum…

Yayınlayan

cumhuriyetciyorum

Cumhuriyet savunucusu bir yurttaş...

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s